"Bevel Gearbox" taikymas yra labai platus

Pavarų dėžės plačiai naudojamos vėjo jėgainėse, dažnai naudojamos vėjo jėgainėse ir yra svarbus mechaninis komponentas. Pagrindinė pavarų dėžės funkcija yra perduoti vėjo ratų gaminamą energiją į elektros energijos gamybos mašiną ir gauti atitinkamą greitį. "Bevel" pavarų dėžė. Paprastai vėjo rato greitis yra labai mažas, "Bevel" pavarų dėžė yra kur kas mažesnė, nei reikiamas generatoriaus energijos generavimo greitis, turi būti pasiektas per pavarų dėžės pavarų poros augimą, jis taip pat bus vadinamas pavarų dėžės pavarų dėže.

Pavarų dėžė turi tokį efektą:

1, pagreitintas lėtėjimas, dažnai sakoma, kad kintamo greičio pavarų dėžė.

2. Norėdami pakeisti važiavimo kryptį, pvz., "Bevel Gearbox", galime naudoti dvi ventiliatoriaus pavaras, kad jėga būtų perkelta į kitą ašį.

3, pakeiskite sukimo momentą. Esant tokioms pačioms galios sąlygoms, kuo greitesnis pavarų greitis, mažesnio sukimo momento ašis ir atvirkščiai.

4, galios paskirstymas. Pavyzdžiui, per pavarų dėžės veleną mes galime naudoti variklį, "Bevel Gearbox", kad būtų galima vairuoti kelis pavaldinius, kad būtų pasiektas variklis, leidžiantis paleisti kelias apkrovos funkcijas.

1. Pavarų dėžė su bendru dizainu, atsižvelgiant į klientų poreikius konkrečiai pramonei pritaikytos pavarų dėžės.

2. Norint pasiekti lygiagretį veleną, stačiakampį veleną, vertikalią, horizontalią universalų dėžę "Bevel Gearbox", padidintos specifikacijų modelio dalys ir dalys.

3. Garsą sugeriančios dėžės konstrukcijos, "Bevel Gearbox", naudojimas, tuo didesnis dėžės paviršiaus plotas ir didelis ventiliatoriaus, cilindrinių pavarų ir spiralinių kūginių reduktorių naudojamas pažangus šlifavimo procesas, todėl mašinos temperatūra, triukšmo mažinimas, eksploatacinis patikimumas yra patobulintas, galia didėja.

4. Įvesties būdas: variklio prijungimo flanšas, veleno įėjimas.

5. Išvesties režimas: tvirtas velenas su plokščiuoju raktu, tuščiaviduris velenas su plokščiuoju raktu, bevelės pavarų dėžės tuščiaviduris velenas su plokščia jungtimi, tuščiaviduris velenas su spyruokliniu jungimu, tvirtas velenas su spyruokliniu jungimu ir kietu velenu su jungties jungtimi.

6. Pavarų dėžės montavimas: horizontali, vertikali, sukama bazė, sukimo momento atrama.

7. Pavarų dėžės gaminiai yra nuo 3 iki 26 specifikacijų, Bevel Gearbox lėtėjimo pavara nuo 1 iki 4, greičio santykis nuo 1,25 iki 450; ir R, K, S serijos derinys, kad gautumėte didesnį santykį.

Dažni pavarų dėžės tepimo būdai yra pavarų alyvos sutepimas, pusiau skysčių tepimo tepimas, tepalų tepimas tepalu keliais būdais. Geresniam sandarinimui, greitis yra aukštas, "Bevel Gearbox" apkrova yra didelė, geros sandarinimo savybės gali būti naudojamos pavarų alyvos tepimui; jei plomba nėra gera, mažesniu greičiu galima naudoti pusiau skysčio tepalų tepimą; be naftos ar aukštoje temperatūroje gali naudoti du molibdeno sulfido ultrafine miltelių tepimą.

Pavarų dėžė yra svarbi mechaninės transmisijos dalis, kuri yra plačiai naudojama poros pavarų sąveikoje, dėl to, kad vykdant eigą nenutrūkstamas aukščio, danties ir kitų klaidų egzistavimas sukels silpną smūgį ir pavaros dirželio dažnį, atitinkantį triukšmą , Susidaro trintis tarp danties paviršiaus dėl santykinio slydimo trinties. Kadangi pavarų yra pagrindinės pavarų dėžės pavaros dalys, pavarų dėžės triukšmo valdymui būtina "Bevel" pavarų dėžė, sumažinanti pavarų triukšmą. Apskritai, pavarų sistemos triukšmas įvyksta daugiausia šiose srityse:

1. pavaros dizaino aspektai. Neteisingas parametrų pasirinkimas, "Bevel" pavarų dėžės sutapimas yra per mažas, netinkamas profilio modifikavimas ar be pakeitimų, pavarų dėžės struktūra yra nepagrįsta ir pan. Pavaros pjovimo pagrindo sekcijos klaida ir danties profilio klaida yra per didelė, danties šoninis tarpas yra per didelis, paviršiaus šiurkštumas yra per didelis ir pan.

2. Pavarų dėžė ir pavarų dėžė. Montavimo ekscentristiškumas, "Bevel" Pavarų dėžės kontakto tikslumas yra mažas, veleno lygiagretumas, velenas, guolis, "Bevel" pavarų dėžė yra nepakankama, golfo sukimosi tikslumas nėra didelis, o tarpas nėra tinkamas.

3. Kiti įvedimo sukimo momento aspektai. Apkrovos sukimo momento svyravimai, veleno sistemos sukamoji vibracija, variklio ir kitų perdavimo porų balansas.